Żywotność: 1 tysiąc godzin

Skuteczność świetlna: 1360 lumenów

Zużycie energii: 74,4 kWh
(w ciągu 744 godzin pracy - 31 dni - 24h/dobę)

Koszt prądu: 74 kWh x 0,50 PLN =

Żywotność: 50 tysięcy godzin

Skuteczność świetlna: 1360 lumenów

Zużycie energii: 9,3 kWh
(w ciągu 744 godzin pracy - 31 dni - 24h/dobę)

Koszt prądu: 9 kWh x 0,50 PLN =

PLN
PLN
Klasyczna żarówka 100 WAT Nowoczesna żarówka LED 12,5 WAT
Rozwiązanie jasne
A efekty olśniewające
Zostań naszym przedstawicielem

Artykuły

Więcej
Czy wiesz że..
Czy wiesz, że klasyczne żarówki zamieniają ponad 90% energii w ciepło a tylko kilka procent energii w światło, zaś diody LED zamieniają ponad 90% pobranej energii w światło, a tylko kilka procent w ciepło.

Finansowanie

Proponujemy pomoc w sfinansowaniu wymiany infrastruktury oświetleniowej bez dodatkowych obciążeń dla bieżącego budżetu przeznaczonego na koszty zakupu energii elektrycznej.

Splata całej inwestycji następować może z oszczędności w bieżących przepływach finansowych, jakie wygeneruje  nasz nowoczesny osprzęt.

Model ESCO jest najskuteczniejszym instrumentem racjonalizacji kosztów wytwarzania, dostawy i odbioru mediów energetycznych. Skutkiem tego modelu jest uzyskiwanie dochodu wg. zasady -im mniej energii zużyjemy, tym więcej zarobimy. Dlatego też model ten jest preferowany przez rządy państw w ich polityce ograniczania kosztów czynników energetycznych.

W Polsce model ESCO jest mało znany, a  do głównych obszarów jego zastosowania należą:

przemysł- oszczędność energii elektrycznej, kompensacja mocy biernej, napędy elektryczne, budowa małych CHP, oszczędność ciepła, gospodarka sprężonym powietrzem, oświetlenia hal i placów, wentylacja, rekuperacja,

gospodarka komunalna- oświetlenie ulic i placów, oszczędności w produkcji i dystrybucji ciepła, termomodernizacja, wentylacja i klimatyzacja budynków.

Inne możliwości sfinansowania wymiany starego oświetlenia to:

Kredyty – od 0 % wplaty własnej
 

Leasingod 0 % wpłaty własnej

Szanowni Państwo informujemy, że firma COMLED jest uczestnikiem programu POLSEF. Nasze produkty znajdziecie państwo na liście LEME. Zostały one zakwalifikowane jako urządzenia rekomendowane, o niskim zużyciu energii.
Dzięki temu nasi klienci mogą ubiegać się o kredyt lub leasing na preferencyjnych warunkach oraz otrzymać zwrot finansowania od 10 do 15 % !

 Przejdź do LISTY LEME

PolSEFF jest Programem Finansowania Rozwoju Energii Zrównoważonej w Polsce, z linią kredytową o wartości €150 milionów. Oferta PolSEFF jest skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), zainteresowanych inwestycją w nowe technologie i urządzenia obniżające zużycie energii lub wytwarzające energię ze źródeł odnawialnych.
Finansowanie można uzyskać w formie kredytu lub leasingu w wysokości do 1 miliona EURO za pośrednictwem uczestniczących w Programie instytucji finansowych (banków i instytucji leasingowych).
Projekty realizowane w ramach programu PolSEFF można podzielić na trzy główne grupy inwestycji:

  • Inwestycje bazujące na urządzeniach i rozwiązaniach z listy LEME
  • Projekty dużej skali z obszaru Efektywności Energetycznej, Energii Odnawialnej oraz Budynków
  • Projekty inwestycyjne Dostawców

W przeciwieństwie do konkurencji z obszaru Unii Europejskiej, wiele MŚP w Polsce nie podjęło jeszcze żadnych działań związanych z podniesieniem efektywności zużycia energii. Oznacza to, że polscy przedsiębiorcy produkują wykorzystując więcej drogiej energii.

W świetle prognoz wzrostu cen energii, należy zakładać, że przedsiębiorcy, którzy nie zdecydują się w najbliższym czasie na inwestycje, będą coraz mniej konkurencyjni.

Przejdź do strony PolSEFF

Słownik tematyczny

RoHS

(ang. Restriction of Hazardous Substances) - unijna dyrektywa, wprowadzona w życie 1 lipca 2006 roku. Celem wprowadzenia dyrektywy jest zmniejszenie ilości substancji niebezpiecznych przenikających do środowiska z odpadów elektrycznych i elektronicznych.

Chmura tagów

F.A.Q. Najczęstsze pytania

Czym jest dioda świecąca L.E.D. ?

Skrót L.E.D. - w rozwinięciu oznacza Lighting Emitting Diode / dioda emitująca światło.

Dioda świecąca L.E.D. jest elementem półprzewodnikowym, który pod wpływem przepływającego...

Zapraszamy do nowego serwisu:

Jonizator termoemisyjny