Żywotność: 1 tysiąc godzin

Skuteczność świetlna: 1360 lumenów

Zużycie energii: 74,4 kWh
(w ciągu 744 godzin pracy - 31 dni - 24h/dobę)

Koszt prądu: 74 kWh x 0,50 PLN =

Żywotność: 50 tysięcy godzin

Skuteczność świetlna: 1360 lumenów

Zużycie energii: 9,3 kWh
(w ciągu 744 godzin pracy - 31 dni - 24h/dobę)

Koszt prądu: 9 kWh x 0,50 PLN =

PLN
PLN
Klasyczna żarówka 100 WAT Nowoczesna żarówka LED 12,5 WAT
Rozwiązanie jasne
A efekty olśniewające

Technologie Oświetlenia LED News CREE - DIODY LED XLAMP® HIGH-VOLTAGE

CREE - DIODY LED XLAMP® HIGH-VOLTAGE

09.05.2012

Wiodący lider w dziedzinie oświetlenia diodowego - Cree ogłosił dostępność diod Cree® XLamp XT-E i XM-L High-Voltage, mających zapewnić producentom jeszcze bardziej wydajne i opłacalne komponenty.

Nowe, wysokiej jakości diody LED oparte są o najnowszą technologię produkcji diod z wykorzystaniem węglika krzemu, stosowaną również w poprzednio wprowadzonych diodach XLamp® XB-D i XT-E.

Cree zaktualizował wprowadzone do sprzedaży pod koniec ubiegłego roku dwa typy diod LED High Voltage Cree® XLamp XT-E i XM-L, poprawiając ich skuteczność i strumień świetlny

Dzięki wykorzystaniu technologii SC³, diody z rodziny XT-E i XM-L High-Voltage są w stanie dostarczyć do 22 procent więcej lumenów niż ich poprzednicy. Diody są zaprojektowane w sposób umożliwiający ograniczenie kosztów, wyższą skutecznoś

i mniejsze rozmiary driverów w porównaniu z diodami o standardowym napięciu. Jaśniejsze diody LED High Voltage XLamp XT-E i XM-L zapewniają porównywalną z ich odpowiednikami o standardowym napięciu wydajność, eliminując przy tym konieczność wyboru między optymalizacją wydajności diod a sprawnością drivera. Nowe diody LED High Voltage XLamp dostarczają klientom jeszcze więcej opcji projektowych, wymierzonych w szersze spektrum małych wewnętrznych i zewnętrznych aplikacji oświetleniowych, takich jak oświetlenie akcentujące. 

“Nieustanne innowacje, jak choćby technologia SC³, zawsze będą częścią DNA Cree, a optymalizowanie wydajności aplikacji, obniżanie systemu kosztów, przez co coraz szersze przyjęcie LED jest naszą misją,” powiedział Mike Watson, starszy dyrektor marketingu w Cree, dodając, że “Poprzez wprowadzenie nowych LED XT-E i XM-L High Voltage Cree zredefiniował granice wydajności dla diod tych rozmiarów.”

Diody LED XT-E High-Voltage zapewniają do 357 lumenów z 3 watów dla barwy zimnej (6500K) oraz do 275 lumenów z 3 wat dla barwy ciepłej (3000K). Diody XM-L High-Voltage mogą zapewnić do 647 lumenów przy 6 watach dla chłodnej bieli (6500K) i 555 lumenów przy 6 watach dla ciepłej bieli (3000K). Powyższe wartości możliwe są do uzyskania przy temperaturze chipu LED 85°C.

źródło: lednews.pl

Słownik tematyczny

Prąd zmienny (AC)

Prądem zmiennym nazywamy prąd o zmieniającym się w czasie natężeniu. W przypadku, gdy średnia w czasie wartość natężenia prądu jest równa zeru, prąd nazywamy przemiennym. W praktyce najczęściej stosujemy prąd o napięciu i natężeniu zmieniającym się sinusoidalnie

Chmura tagów

F.A.Q. Najczęstsze pytania

Czym jest dioda świecąca L.E.D. ?

Skrót L.E.D. - w rozwinięciu oznacza Lighting Emitting Diode / dioda emitująca światło.

Dioda świecąca L.E.D. jest elementem półprzewodnikowym, który pod wpływem przepływającego...

Zapraszamy do nowego serwisu:

Jonizator termoemisyjny