Żywotność: 1 tysiąc godzin

Skuteczność świetlna: 1360 lumenów

Zużycie energii: 74,4 kWh
(w ciągu 744 godzin pracy - 31 dni - 24h/dobę)

Koszt prądu: 74 kWh x 0,50 PLN =

Żywotność: 50 tysięcy godzin

Skuteczność świetlna: 1360 lumenów

Zużycie energii: 9,3 kWh
(w ciągu 744 godzin pracy - 31 dni - 24h/dobę)

Koszt prądu: 9 kWh x 0,50 PLN =

PLN
PLN
Klasyczna żarówka 100 WAT Nowoczesna żarówka LED 12,5 WAT
Rozwiązanie jasne
A efekty olśniewające

Technologie Oświetlenia LED News Nowy trend LED w ogrodnictwie

Nowy trend LED w ogrodnictwie

25.06.2012

Wraz z gwałtownym rozwojem rolnictwa i ogrodnictwa, przedstawiciele zielonych branż zaczęli zabiegać o zabezpieczenie stałych zbiorów swoich upraw; z pomocą przyszła im technologia LED.

Dzięki LED grow light uprawa roślin wymagających specyficznego oświetlenia możliwa jest w każdym miejscu na świecie

Kluczową rolę we wspomaganiu wzrostu roślin w procesie fotosyntezy odgrywa światło słoneczne. Bez wystarczającej ilości promieni słonecznych, rośliny rosną wolno i stają się coraz słabsze. Lampy LED grow light skutecznie rozwiązują problem związany z niedoborem światła, emitując promieniowanie zbliżone do promieni słonecznych. Oświetlenie LED może być stosowane zawsze i wszędzie, dzięki czemu rośliny mogą przez wszystkie sezony wygrzewać się w odpowiednim dla ich wzrostu świetle. Lampy LED pozwoliły wyeliminować naturalne sezony wegetacji, sezonowości kwitnienia i owocowania, przez co możliwa stała się całoroczna produkcja warzyw i kwiatów. Nie ma więc wątpliwości, że technologia LED w istotny sposób przyczynia się do zwielokrotnienia wydajności produkcji roślinnej, a tym samym otwiera przed przedstawicielami branży ogrodniczej olbrzymie możliwości handlowe.

W przeszłości uprawa roślin uzależniona była głównie od pogody. Dziś ludzie mogą wpływać na te ograniczenia dzięki innowacyjnemu oświetleniu LED

W hodowli roślin nie bez znaczenia są walory proekologiczne oświetlenia. Lampy LED nie zawierają rtęci i ołowiu, nie są więc szkodliwe dla upraw i środowiska. Dodatkowo, w odróżnieniu od tradycyjnych fluorescencyjnych źródeł światła, generujących duże ilości ciepła, LEDy przekształcają energię elektryczną bezpośrednio w światło, wydzielając tym samym mniej ciepła i nie marnotrawiąc energii. Żywotność lamp LED jest 10 razy dłuższa w zestawieniu z tradycyjnym oświetleniem. Pozwala to uniknąć częstych wymian lamp, a tym samym kosztów związanych z ich konserwacją.

 Jakkolwiek, w dalszym ciągu istnieje kilka problemów, które powinny być rozwiązane. Najbardziej palącym jest wysoka cena produktów LED. Dodatkowo, producenci nie wypracowali pokrewnych standardów oraz technicznych wskazówek produktów. Dobre i złe artykuły są wymieszane, przez co klienci mają problem z wyborem optymalnego oświetlenia LED. Co więcej, ze względu na brak regulacji projektowych, niektóre produkcje LED nie są wodoodporne ani odporne na korozję. Nie mogą więc pozostawać przez dłuższy czas w szklarniowych warunkach. Klienci są również zaniepokojeni potencjalnymi zagrożeniami, jakie niesie ze sobą niedojrzała technologia.

Jednak pomimo tych przeszkód, coraz więcej przedstawicieli branży ogrodniczej decyduje się na oświetlanie swoich plantacji lampami LED, a ci, którzy poznali się już na dobrodziejstwie, jakie niesie ze sobą technologia LED, są przekonani, że to właśnie ona stanowi przyszłość ogrodnictwa.

źródło: lednews.pl

Słownik tematyczny

Współczynnik mocy

cosφ jest miarą wykorzystania energii. Moc czynną, bierną i pozorną można przedstawić graficznie w postaci trójkąta prostokątnego, zwanego trójkątem mocy. Z trójkąta tego wynika, że współczynnik mocy jest stosunkiem mocy czynnej do pozornej...

Chmura tagów

F.A.Q. Najczęstsze pytania

Czym jest dioda świecąca L.E.D. ?

Skrót L.E.D. - w rozwinięciu oznacza Lighting Emitting Diode / dioda emitująca światło.

Dioda świecąca L.E.D. jest elementem półprzewodnikowym, który pod wpływem przepływającego...

Zapraszamy do nowego serwisu:

Jonizator termoemisyjny