Żywotność: 1 tysiąc godzin

Skuteczność świetlna: 1360 lumenów

Zużycie energii: 74,4 kWh
(w ciągu 744 godzin pracy - 31 dni - 24h/dobę)

Koszt prądu: 74 kWh x 0,50 PLN =

Żywotność: 50 tysięcy godzin

Skuteczność świetlna: 1360 lumenów

Zużycie energii: 9,3 kWh
(w ciągu 744 godzin pracy - 31 dni - 24h/dobę)

Koszt prądu: 9 kWh x 0,50 PLN =

PLN
PLN
Klasyczna żarówka 100 WAT Nowoczesna żarówka LED 12,5 WAT
Rozwiązanie jasne
A efekty olśniewające

Technologie Oświetlenia LED News Philips Hue Lights oferuje wgląd w przyszłość w pełni zautomatyzowanego i sterowanego centralnie domu.

Philips Hue Lights oferuje wgląd w przyszłość w pełni zautomatyzowanego i sterowanego centralnie domu.

06.01.2013

Instalacja jest bardzo prosta, żarówki E27 pasują do większości opraw. W porównaniu z niektórymi innymi energoszczędnymi żarówkami i Ledami, są w stanie zapewnić ciepłe barwy światła. Programy na  Android i iOS pozwalają stworzyć własne ustawienia, dzięki którym można kontrolować do 50 lamp, dostosowując  jasność i kolor.

 Kiedy używasz normalnych przełączników w domu, aby włączyć i wyłączyć światło, każdorazowo lampy są resetowane i powracają do podstawowej opcji, znów zaczynają świecić na biało i to niezależnie od profilu. O wiele lepszym rozwiązaniem jest by zapamiętywały ostatnie ustawienia, miejmy nadzieję, że Philips zrobi aktualizację oprogramowania.

 

Jest jeszcze inna wada, cena. Obecne żarówki E27 wytwarzają około 600 lumenów, tak samo jak zwykła 50 watowa żarówka. Aby prawidłowo oświetlić średniej wielkości salon,  potrzeba kilka takich lamp Philips’a. Za £ 179 kupuje się zestaw startowy standartowo z trzema żarówkami, ale każda następna kosztuje już £ 50 od sztuki.

 

Zastanów się chwilę i oblicz. Lampy Hue są bardzo wydajne i używają maksymalnie 6,3 W, ale to zajmie bardzo dużo czasu zanim to się zrekompensuje w stosunku do tradycyjnych  energooszczędnych żarówek.

Słownik tematyczny

High Power LED

(Power LED) - Dioda LED wysokiej mocy. Do poprawnej pracy wymaga zapewnienia odpowiedniego chłodzenia i źródła prądowego do zasilania.

Chmura tagów

F.A.Q. Najczęstsze pytania

Czym jest dioda świecąca L.E.D. ?

Skrót L.E.D. - w rozwinięciu oznacza Lighting Emitting Diode / dioda emitująca światło.

Dioda świecąca L.E.D. jest elementem półprzewodnikowym, który pod wpływem przepływającego...

Zapraszamy do nowego serwisu:

Jonizator termoemisyjny