Żywotność: 1 tysiąc godzin

Skuteczność świetlna: 1360 lumenów

Zużycie energii: 74,4 kWh
(w ciągu 744 godzin pracy - 31 dni - 24h/dobę)

Koszt prądu: 74 kWh x 0,50 PLN =

Żywotność: 50 tysięcy godzin

Skuteczność świetlna: 1360 lumenów

Zużycie energii: 9,3 kWh
(w ciągu 744 godzin pracy - 31 dni - 24h/dobę)

Koszt prądu: 9 kWh x 0,50 PLN =

PLN
PLN
Klasyczna żarówka 100 WAT Nowoczesna żarówka LED 12,5 WAT
Rozwiązanie jasne
A efekty olśniewające

Technologie Oświetlenia LED News Philips Lighting z Bath będzie zamknięte z końcem 2013

Philips Lighting z Bath będzie zamknięte z końcem 2013

09.12.2012

W środę Philips Lighting (zakład w Bath) odbyło się posiedzenie w i poinformowano pracowników o zbliżającym się zamknięciu. To nie było od razu jasne, kiedy zwolnienia się rozpoczną, ale firma oświadczyła pracownikom, że zakład zostanie zamknięty do końca 2013, zwalniając przy tym około 280 osób.
Silvie Casanova, rzecznik Philips, powiedział, zamknięcie jest wynikiem spadku popytu na technologię oświetlenia wytwarzanego w zakładzie Bath.
Silvie powiedziała, że oświetlenie produkowane w Bath wykorzystuje technologię, która  intensywnie rozładowuje. Technologia ta jest już daleko za technologią oświetlenia LED. „Oświetlenie LED działa dłużej, jest bardziej efektywna energetycznie i może być łatwo zintegrowana z innymi systemami. Philips będzie współpracować z władzami lokalnymi i państwowymi, aby wyszukiwać nowe miejsca zatrudnienia oraz możliwości szkoleń dla pracowników dotkniętych zamknięciem zakładu.” powiedział Casanova.
Spośród 280 osób, które stracą pracę, około 215 to członkowie związków zawodowych. GateHouse News Service nie był w stanie dotrzeć do liderów związkowych, by uzyskać komentarz.
Zastępca Administratora w Steuben County Jack Wheeler powiedział, że firma Philips miała w ostatnich latach już kilka wzlotów i upadków, ale urzędnicy powiatowi byli zaskoczeni słysząc o zbliżającym się zamknięciu. Oświadczył, że Jamie Johnson, dyrektor wykonawczy Steuben County ARP, może dotrzeć do Philipsa, by zobaczyć, czy można cokolwiek zrobić, aby uniknąć zamknięcia.
"Oni są głównym pracodawcą w naszej społeczności, ale nie tylko dla wsi i miasta Bath, ale dla całej centralnej części powiatu. Zamknięciu obiektu, oczywiście, byłoby katastrofalne" powiedział Wheeler.

Źródło: ledinside.com

Słownik tematyczny

Wat

Jednostka mocy elektrycznej W, (prąd o natężeniu 1 ampera i napięciu 1 wolta). 1kW = 1000W.

Chmura tagów

F.A.Q. Najczęstsze pytania

Czym jest dioda świecąca L.E.D. ?

Skrót L.E.D. - w rozwinięciu oznacza Lighting Emitting Diode / dioda emitująca światło.

Dioda świecąca L.E.D. jest elementem półprzewodnikowym, który pod wpływem przepływającego...

Zapraszamy do nowego serwisu:

Jonizator termoemisyjny