Żywotność: 1 tysiąc godzin

Skuteczność świetlna: 1360 lumenów

Zużycie energii: 74,4 kWh
(w ciągu 744 godzin pracy - 31 dni - 24h/dobę)

Koszt prądu: 74 kWh x 0,50 PLN =

Żywotność: 50 tysięcy godzin

Skuteczność świetlna: 1360 lumenów

Zużycie energii: 9,3 kWh
(w ciągu 744 godzin pracy - 31 dni - 24h/dobę)

Koszt prądu: 9 kWh x 0,50 PLN =

PLN
PLN
Klasyczna żarówka 100 WAT Nowoczesna żarówka LED 12,5 WAT
Rozwiązanie jasne
A efekty olśniewające

Technologie Oświetlenia LED News Szybki wzrost europejskiego rynku oświetlenia LED

Szybki wzrost europejskiego rynku oświetlenia LED

28.05.2012

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez LEDinside, europejski rynek oświetlenia LED w ciągu kolejnych pięciu lat osiągnie roczną stopę wzrostu na poziomie 38%, stając się, obok Japonii, kolejnym dojrzałym rynkiem LED.

Najwyższy wzrost jeśli chodzi o przyjęcie oświetlenia LED odnotowują zwłaszcza mniej wrażliwe na zmiany cen rynki oświetlenia architektonicznego i komercyjnego. Zgodnie z raportem przygotowanym przez LEDinside na temat europejskiego rynku oświetlenia LED 2011-2015, wartość globalnego rynku architektonicznego oświetlenia LED wyniesie w 2012 roku 3.191 mld USD, co stanowi 29% wzrost, jeśli chodzi o udział sektora architektonicznego w rynku oświetlenia LED. Europie przypadnie 35% udziałów w globalnym rynku oświetlenia architektonicznego LED o wartości rynkowej 1.12 mld USD.
 
Jak pokazują badania, kraje europejskie chętnie inwestują w oświetlenie wykorzystujące diody LED do stymulowania krajowej turystyki. Do niedawna jednak w aplikacjach oświetleniowych stosowano głównie diody RGB/Color LED. Nadmierna podaż LED w 2011 spowodowała, że Średnia Cena Sprzedaży (ASP) diod LED dużej mocy zaczęła obniżać się średnio o 35%-40% w ciągu roku. Coraz więcej producentów oświetlenia architektonicznego wykorzystuje diody White LED, które obecnie stanowią 40% globalnego rynku architektonicznego. Ze względu na ciągle ulepszaną skuteczność strumienia świetlnego i spadek cen białych diod LED, oczekuje się, że zastąpią one diody LED RGB/Color i do 2013 roku staną się głównym źródłem światła stosowanym w oświetleniu architektonicznym.

źródło: lednews.pl / ledinside.com

Słownik tematyczny

Strumień świetlny

wielkość fizyczna z dziedziny fotometrii wizualnej określająca całkowitą moc światła emitowanego z danego źródła światła mogącego wywołać określone wrażenie wzrokowe.

Chmura tagów

F.A.Q. Najczęstsze pytania

Czym jest dioda świecąca L.E.D. ?

Skrót L.E.D. - w rozwinięciu oznacza Lighting Emitting Diode / dioda emitująca światło.

Dioda świecąca L.E.D. jest elementem półprzewodnikowym, który pod wpływem przepływającego...

Zapraszamy do nowego serwisu:

Jonizator termoemisyjny