Żywotność: 1 tysiąc godzin

Skuteczność świetlna: 1360 lumenów

Zużycie energii: 74,4 kWh
(w ciągu 744 godzin pracy - 31 dni - 24h/dobę)

Koszt prądu: 74 kWh x 0,50 PLN =

Żywotność: 50 tysięcy godzin

Skuteczność świetlna: 1360 lumenów

Zużycie energii: 9,3 kWh
(w ciągu 744 godzin pracy - 31 dni - 24h/dobę)

Koszt prądu: 9 kWh x 0,50 PLN =

PLN
PLN
Klasyczna żarówka 100 WAT Nowoczesna żarówka LED 12,5 WAT
Rozwiązanie jasne
A efekty olśniewające

Technologie Oświetlenia LED News Wieża(Parachute Jump)

Lampy LED na Coney Island

30.11.2012

  Na Coney Island,  Economic Development Corp.  wybudowała niedaleko morza największą atrakcję by spełnić wizję prezydenta okręgu wyborczego Marty Markowitz'a. Nieciekawą 262 metrową wieżę unowocześnił systemem oświetlenia z większym "błyskiem", więc może stać się na Brooklynie "wieżą Eiffla" (nazywana też Więżą skoków spadochronowych).

  Na Coney Island,  Economic Development Corp.  wybudowała niedaleko morza największą atrakcję by spełnić wizję prezydenta okręgu wyborczego Marty Markowitz'a. Nieciekawą 262 metrową wieżę unowocześnił systemem oświetlenia z większym "błyskiem", więc może stać się na Brooklynie "wieżą Eiffla" (nazywana też Więżą skoków spadochronowych).

  Zamperla (firma z USA), który uruchamia  Luna Parki i inne atrakcje , została wybrana do zainstalowania 8,000 kolorowych lamp LED wszerz ‘Wieży’,  które będą programowalne na pokazy i koncerty.
  „‘Wieża’ nareszcie będzie wystarczająco ‘błyszcząca’ by nawet zobaczyć ją z innej galaktyki ,” zażartował Markowitz, który zabezpieczył $2 miliony w funduszu miasta na projekt.
Nowy projekt jest już gotowy, przed Komisją miasta do spraw Konserwacji Zabytków; 11 grudnia ma być  zatwierdzony.  Jeżeli zostanie przyjęty, oczekuje się że lampy będą zainstalowane i mają działać od następnego lata, twierdzi oficjalnie miasto.
  “Z nowym projektem oświetlenia, ‘Wieża’ stanie się  wskaźnikiem dla sąsiadów i pokaże to, że Coney Island nie tylko odbuduje się po Huraganie Sandy, ale będzie kontynuować rewitalizację by stać się najważniejszym miejscem Nowojorskiego widoku na ocean” powiedział rzecznik EDC Kyle Sklerov

  Obecny system oświetlenia, stworzony przez znanego artystę oświetlenia Leni Schwendinger, został zainstalowany w 2006 roku.
Markowitz jednak nie był pod wrażeniem –pomyślał, że jest to zbyt “artystyczna” wizja i potrzebne jest więcej “błysku” by złapać świetność Coney Island – Przekonał burmistrza i radę miasta w 2008 r. do przekazania $2 milionów by wprowadzić nowy błysk na długą nieawaryjną działalność. 

Źródło:ledinside.com

Słownik tematyczny

Wat

Jednostka mocy elektrycznej W, (prąd o natężeniu 1 ampera i napięciu 1 wolta). 1kW = 1000W.

Chmura tagów

F.A.Q. Najczęstsze pytania

Czym jest dioda świecąca L.E.D. ?

Skrót L.E.D. - w rozwinięciu oznacza Lighting Emitting Diode / dioda emitująca światło.

Dioda świecąca L.E.D. jest elementem półprzewodnikowym, który pod wpływem przepływającego...

Zapraszamy do nowego serwisu:

Jonizator termoemisyjny