Żywotność: 1 tysiąc godzin

Skuteczność świetlna: 1360 lumenów

Zużycie energii: 74,4 kWh
(w ciągu 744 godzin pracy - 31 dni - 24h/dobę)

Koszt prądu: 74 kWh x 0,50 PLN =

Żywotność: 50 tysięcy godzin

Skuteczność świetlna: 1360 lumenów

Zużycie energii: 9,3 kWh
(w ciągu 744 godzin pracy - 31 dni - 24h/dobę)

Koszt prądu: 9 kWh x 0,50 PLN =

PLN
PLN
Klasyczna żarówka 100 WAT Nowoczesna żarówka LED 12,5 WAT
Rozwiązanie jasne
A efekty olśniewające

Technologie Oświetlenia LED News Zakaz halogenów - Eko-Projekt

Zakaz halogenów - Eko-Projekt

18.06.2012

Projekt ustawy przygotowywany przez Komisję Europejską w ramach tego samego Eko-projektu, który doprowadził do kontrowersyjnego wycofywania tradycyjnych żarówek, tym razem zakłada wprowadzenie od przyszłego roku zakazu sprzedaży niskonapięciowych halogenów.

Zgodnie ze złożonym wnioskiem, lampy 12V MR16, które są powszechnie stosowane w aplikacjach handlu detalicznego, komercyjnych i mieszkaniowych, będą miały zostać wycofane z użytku do 2013.

W i tak trudnych pod względem ekonomicznym czasach, taka regulacja może mieć znaczący wpływ na rozwój firm i gospodarstw domowych, które będą zmuszone do wymiany żarówek halogenowych na ich energooszczędne zamienniki.

Projektanci i producenci oświetlenia już poinformowali koncerny o groźnych restrykcjach jakie zakaz nakłada. Krytyczni wobec zakazu sprzedaży niskonapięciowych halogenów pozostają również dostawcy oświetlenia oferujący energooszczędne alternatywy żarówek.

“Wniosek ten jest kolejnym dowodem na to, że rząd niestety nie opanował kwestii energooszczędnego oświetlenia” skomentował Simon Leggett, Dyrektor OCG Lighting. “Władze mają do odegrania fundamentalną rolę w przyspieszeniu powszechnej adopcji energooszczędnych rozwiązań oświetleniowych. Niestety autorzy ostatniego projektu ustawy zakazującej sprzedaży niskonapięciowych halogenów, nie liczą się z ich ogólną efektywnością i potrzebami końcowego użytkownika. Konieczne są radykalne przemyślenia i zmiany w podejściu do oświetlenia koncentrującego się na długoterminowych rozwiązaniach.”

“Intencja mająca na celu propagowanie powszechnego przyjęcia energooszczędnego oświetlenia jest absolutnie słuszna”, wyjaśnia Simon. “Musi jednak być brany pod uwagę wpływ takich decyzji na prywatne interesy oraz gospodarstwa domowe. Presja związana z propagowaniem energooszczędnych rozwiązań musi być połączona ze wsparciem i właściwą informacją na temat korzyści z inwestowania w żywotne i tanie w utrzymaniu energooszczędne oświetlenie.”

zródło: lednews.pl / www.freshbusinessthinging.com

Słownik tematyczny

Prąd stały (DC)

Prądem stałym nazywamy prąd o nie zmieniającym się w czasie natężeniu.

Chmura tagów

F.A.Q. Najczęstsze pytania

Czym jest dioda świecąca L.E.D. ?

Skrót L.E.D. - w rozwinięciu oznacza Lighting Emitting Diode / dioda emitująca światło.

Dioda świecąca L.E.D. jest elementem półprzewodnikowym, który pod wpływem przepływającego...

Zapraszamy do nowego serwisu:

Jonizator termoemisyjny