Żywotność: 1 tysiąc godzin

Skuteczność świetlna: 1360 lumenów

Zużycie energii: 74,4 kWh
(w ciągu 744 godzin pracy - 31 dni - 24h/dobę)

Koszt prądu: 74 kWh x 0,50 PLN =

Żywotność: 50 tysięcy godzin

Skuteczność świetlna: 1360 lumenów

Zużycie energii: 9,3 kWh
(w ciągu 744 godzin pracy - 31 dni - 24h/dobę)

Koszt prądu: 9 kWh x 0,50 PLN =

PLN
PLN
Klasyczna żarówka 100 WAT Nowoczesna żarówka LED 12,5 WAT
Rozwiązanie jasne
A efekty olśniewające

Technologie Oświetlenia LED News Zeta Controls - lampa LED bez radiatora

Zeta Controls - lampa LED bez radiatora

14.05.2012

Brytyjska firma Zeta Controls wypuszcza pierwszą na świecie lampę LED bez radiatora

Brytyjska firma Zeta Controls zaprojektowała aluminiową klatkę wyposażoną w diody LED. Diody zostały rozmieszczone w urządzeniu w taki sposób, aby emitować światło rozproszone tak jak z konwencjonalnej żarówki 60W. Lampa pobiera przy tym zaledwie 9W energii.

Anthony McClellan, dyrektor handlowy z Zeta Controls tak opisuje ten innowacyjny projekt: "Struktura aluminiowej klatki umożliwia przepływ powietrza przez żarówkę, a tym samym schłodzenie jej. Dzięki temu została wyeliminowana konieczność stosowania radiatora. Jedną z głównych przeszkód na drodze do wdrażania żarówek LED były różne kształty lamp i inny sposób rozpraszania światła. Nasz produkt sprostał wyzwaniu rzuconemu przez klasyczną żarówkę.”

Twórcy mają nadzieję, że nowy projekt pomoże wygrać kampanię, której celem jest wycofanie energochłonnych żarówek, z którymi wielu ludzi w dalszym ciągu czuje się mocno związana. 
Barierą, jeśli chodzi o przyjęcie zamienników LED jest również wysoki koszt początkowy zamienników. McClellan zapewnia jednak, że pierwsza dostawa lamp LED w przyszłym miesiącu, będzie w konkurencyjnych dla innych alternatyw żarówki 60W cenach, i że istnieje szansa na dalszą redukcję cen, pod warunkiem, że Zeta uda się znaleźć partnera produkcyjnego.
"Pierwsze żarówki są wykonane ręcznie i mamy zamiar sprzedawać je w cenie 19.99 GBP, ale kiedy podpiszemy kontrakt z producentem będzie można spodziewać się obniżki cen do 15 USD, a w późniejszym terminie, w zależności od skali produkcji nawet do 10 USD za żarówkę," powiedział McClellan dodając, że idealne rozpraszanie ciepła znacznie wydłużyło żywotność lamp, co pozwoliło firmie na objęcie produktu 25-letnią gwarancją!

Słownik tematyczny

Wat

Jednostka mocy elektrycznej W, (prąd o natężeniu 1 ampera i napięciu 1 wolta). 1kW = 1000W.

Chmura tagów

F.A.Q. Najczęstsze pytania

Czym jest dioda świecąca L.E.D. ?

Skrót L.E.D. - w rozwinięciu oznacza Lighting Emitting Diode / dioda emitująca światło.

Dioda świecąca L.E.D. jest elementem półprzewodnikowym, który pod wpływem przepływającego...

Zapraszamy do nowego serwisu:

Jonizator termoemisyjny